Головна сторінкаУрокиКонтакти

Другий урок

Доброго дня, шановні колеги ! На другому уроці нашого курсу ми навчимося видаляти з блогу все не потрібне та спробуємо себе застрахувати від помилок при налагоджуванні блогу.
Перед тим як почати нашу роботу по зміні дизайну та зовнішнього вигляду блогу, я  раджу зробити резервну копію вашого блогу. Якщо ви зробите помилку, або оформлення вам не підійде - ви завжди зможете повернутись назад (це своєрідне збереження) . Не забувайте його робити перед кожною зміною дизайну! Для цього у вкладці Шаблон,  у верхньому правому куті, натискаємо на кнопку «Резервне копіювання/відновлення» і натискаємо «Завантажити шаблон повністю». 


Тепер шаблон вашого блогу збережений на комп’ютері. Якщо вам потрібно його завантажити на блог, робимо все так само, але натискаємо Завантажити шаблон із файлу на жорсткому диску. - вибираємо файл на комп’ютері і натискаємо «Передати».

Можна також зберегти не тільки дизайн, а й повністю весь блог : пости, сторінки, коментарі. Переходимо у вкладку Налаштування – Інше , далі знаходимо «Експортувати блог» і завантажуємо його на комп’ютер. Якщо ми хочемо завантажити його вже з комп’ютера то натискаємо «Імпортувати блог».

А взагалі, моя вам порада, завести два блоги : основний і тестовий. Благо наш сервіс Блоггер дозволяє нам створити безліч різних блогів, чому б цим не скористуватись. На тестовому блозі ми перевіряємо правильність розташування елементів, та їх вигляд, а вже потім переносимо в «Чистовик».
 Зараз ми з вами повидаляємо зайве, а почнемо з Navbar .
Navbar – це спеціальни засіб навігації у сервісі Блоггер, який розміщується по замовчуванню зверху в кожному блозі. Для нас ця стрічка ніякої користі не несе, тому ми її видалимо. Переходимо у вкладку Макет і знаходимо елемент Navbar, натискаємо Редагувати і вибираємо викл. 
Cтрічка зникає, але залишається пусте місце яке не дуже привабливо виглядає, отож давайте його видалемо.

Натискаємо на вкладку Шаблон –>Редагувати НТМL

Ми бачимо вікно із кодом HTML. Нам потрібно натиснути у будь-якому місці коду і натиснути на клавіатурі гарячі клавіші CTRL+F, що дасть нам змогу здійснювати пошук по нашому шаблону. В стрічку пошуку вводимо ось такий код і натискаємо ENTER :

body.mobile  {

Прямо над ним вставляємо :
body .navbar {height: auto;}

Натискаємо зберегти шаблон і дивимось результат.
 Багато  вчителів або взагалі користувачів сервісом Блоггер не дуже хочуть, щоб користувачі його сайтом (блогом) знали на якій платформі він створений і якщо ми змінимо домен на свій власний, то про блогер нам буде нагадувати лише запис у нижній частині екрану «Технології Blogger та назва шаблону». Часто цей напис не вливається у ваш дизайн, тому давайте його видалемо.
Натискаємо на вкладку Шаблон –>Редагувати НТМL
Користуючись пошуком CTRL+F знаходимо такий код :

<b:section class='foot' id='footer-3' showaddelement='no'>
<b:widget id='Attribution1' locked='true' title='' type='Attribution'/>
</b:section>
І замінюємо на такий
<!-- <b:section class='foot' id='footer-3' showaddelement='no'>
<b:widget id='Attribution1' locked='true' title='' type='Attribution'/>
</b:section> 
<b:widget id='Attribution1' locked='true' title='' type='Attribution'/>
</b:section> -->

Якщо ви правильно все зробили, то колір коду зміниться на червоний. Натискаємо зберегти шаблон. 
І на останок, ми видалемо напис який з’являється в кінці шаблону блоггер  Підписатися на: Дописи (Atom)

Ії потрібно видалити, так як вона є неактуальною  і навряд хтось із ваших відвідувачів буде нею користуватись. Якщо у вас є бажання її видалити
Натискаємо на вкладку Шаблон –>Редагувати НТМL

Користуючись пошуком CTRL+F знаходимо код :
 <b:include name='feedLinks'/>
І замінюємо його на
<!--<b:include name='feedLinks'/>-->



Зберігаємо і бачимо, що тепер наш блог не має нічого лишнього.

Все, що ви читали в даному уроці відображається на відео в кінці посту.
На цьому наш другий урок закінчено. Дякуємо за роботу, колеги !

Буду радий бачити Ваші побажання та запитання в коментарях.

Немає коментарів:

Дописати коментар